Być może posiadasz komputer z dwiema kartami graficznymi. Upewnij się, że gra wykorzystuje dedykowaną kartę graficzną (Nvidia, AMD), a nie zintegrowaną (Intel HD lub UHD itp.).

Dla posiadaczy kart Nvidia: w panelu "Nvidia Control" przejdź do "Manage 3D settings", następnie "Global Settings" i w sekcji "Preferred graphics processor" wybierz "High-performance NVIDIA processor". Możesz też kliknąć prawym klawiszem myszy na DyingLightGame.exe, przejść do "Run with graphics processor" i wybrać "High-performance NVIDIA processor".

Dodatkowo powinieneś też zaktualizować sterowniki Intel HD Graphic Driver oraz twojej karty Nvidia/AMD.
 


Ponadto:


  • Jeśli gra wykazuje spadek FPS, spróbuj obniżyć niektóre z ustawień graficznych w opcjach gry. Zamknij też wszelkie zbędne programy działające w tle przed uruchomieniem gry. Dodatkowo, upewnij się, że komputer posiada zainstalowane najnowsze sterowniki grafiki/dźwięku/płyty głównej.
  • Spróbuj obniżyć opcję zasięgu widoku z menu gry
  • Wypróbuj ustawienia podane w poradniku Graphics & Performance Guide dla użytkowników kart Nvidia
  • Wyłącz opcję "Nvidia Depth of Field" w grze
  • Sprawdź czy możesz uruchomić grę w trybie bezpiecznym (safemode)


W przypadku, gdy powyższe metody nie zadziałają, prześlij nam zgłoszenie z załączonymi plikami diagnostycznymi DxDiag, Crash Log i Dmp, wygenerowanymi na swoim sprzęcie, a my postaramy się zbadać problem.


Na koniec, upewnij się czy komputer spełnia oficjalne wymagania sprzętowe Dying Light na PC