Zwracamy uwagę, iż laptopowe wersje kart graficznych nie są oficjalnie wspierane przez Dying Light i możliwe, iż korzystanie z nich będzie skutkowało różnymi błędami i problemami w rozgrywce.
Mając powyższe na uwadze, prosimy zastosować wszystkie 7 z poniższych zaleceń:
1. Zaktualizuj sterowniki karty graficznej z oficjalnej strony producenta / programu do pobierania
2. Zaktualizuj system operacyjny Windows
3. Otwórz Panel sterowania Intel i przełącz tryb na tryb maksymalnej mocy gdy sprzęt jest podłączony do źródła zasilania
4.1. Otwórz Panel sterowania NVIDIA i także przełącz go na maks. tryb zasilania gdy sprzęt jest podłączony do źródła zasilania
4.2. W Panelu sterowania NVIDIA przestaw opcję Vsync na włączoną, ale TYLKO dla Dying Light, natomiast wyłącz tę funkcję w opcjach w samej grze
5. Następnie w Panelu sterowania systemu Windows - wejdź w System - ustaw na maks. moc (opcja ta zmniejszy okno zadań systemu)
6. W wierszu poleceń cmd wprowadź:
(powercfg -duplicatescheme e9a42b02-d5df-448d-aa00-03f14749eb61)
Tworzy to najlepszy profil wydajności dla maksymalnej mocy PCI-e plus inne rzeczy, poprawiające moc komputera
7. Wyłącz powiadomienia systemu Windows 10


Dodatkowo, być może posiadasz komputer z dwiema kartami graficznymi. Upewnij się, że gra wykorzystuje dedykowaną kartę graficzną (Nvidia, AMD), a nie zintegrowaną (Intel HD lub UHD itp.).

Dla posiadaczy kart Nvidia: w panelu "Nvidia Control" przejdź do "Manage 3D settings", następnie "Global Settings" i w sekcji "Preferred graphics processor" wybierz "High-performance NVIDIA processor". Możesz też kliknąć prawym klawiszem myszy na DyingLightGame.exe, przejść do "Run with graphics processor" i wybrać "High-performance NVIDIA processor".

Dodatkowo powinieneś też zaktualizować sterowniki Intel HD Graphic Driver oraz twojej karty Nvidia/AMD.
 


Ponadto:


  • Jeśli gra wykazuje spadek FPS, spróbuj obniżyć niektóre z ustawień graficznych w opcjach gry. Zamknij też wszelkie zbędne programy działające w tle przed uruchomieniem gry. Dodatkowo, upewnij się, że komputer posiada zainstalowane najnowsze sterowniki grafiki/dźwięku/płyty głównej.
  • Spróbuj obniżyć opcję zasięgu widoku z menu gry
  • Wypróbuj ustawienia podane w poradniku Graphics & Performance Guide dla użytkowników kart Nvidia
  • Wyłącz opcję "Nvidia Depth of Field" w grze
  • Sprawdź czy możesz uruchomić grę w trybie bezpiecznym (safemode)


W przypadku, gdy powyższe metody nie zadziałają, prześlij nam zgłoszenie z załączonymi plikami diagnostycznymi DxDiag, Crash Log i Dmp, wygenerowanymi na swoim sprzęcie, a my postaramy się zbadać problem.


Na koniec, upewnij się czy komputer spełnia oficjalne wymagania sprzętowe Dying Light na PC